MŠ Galbavého -     Všetko čo naozaj potrebujem v živote vedieť, som sa naučil v materskej škole. R. Fulghum.

Kronika akcií - 2014/2015

jún

 

Cvičný CO poplach a ukážky práce hasičov

 

Dňa 23. júna 2015 sme mali v škôlke cvičný požiarny poplach, museli sme si v čo najkratšom čase nastúpiť všetci pred škôlkou, kde nám potom hasiči predviedli ukážky požiarnej činnosti a my sme si mohli vyskúšať hasenie práškovým hasiacim prístrojom, vodou, pieskom...ako i sadnúť si do hasičského auta a iné zaujímavé veci.

Čítať viac »

jún

 

ROZLÚČKOVÝ VLAK

 

Rozlúčiť sa s materskou škôlkou musí raz každý...a tak opäť prišiel rad aj na našich predškolákov. Dňa 16. júna 2015 sme pre deti pripravili akciu ROZLÚČKA so škôlkou "ROZPRÁVKOVÝ VLAK" ktorý pre deti pripravili chalani z divadielka "na traky".

Prajeme našim budúcim školákom veľa úspechov v škole, nech sa im v školských laviciach vždy darí!

Čítať viac »

jún

 

DETSKÉ MÚZEUM

 

Dňa 9. júna 2015 sa konala exkurzia do detského múzea, kde si deti pozreli interaktívnu výstavu na tému "VODA JE ŽIVOT" a "TRVALÉ BYDLISKO ZEM". Exkurzia bola určená pre deti tretej a štvrtej triedy. Bolo to veľmi poučné, lebo deti sa oboznámili so zákulisím recyklovania všetkých materiálov, niečo si aj vlastnoručne vyskúšali. Ďalej sa oboznámili s využitím vody, všetky detaily o spracovaní vody v dnešnej dobe a veľa ďalších zaujímavých vecí...

Čítať viac »
MDD

jún

 

MDD s kúzelníkom

 

Ako inak potešiť deti, keď nie vyčarovať im niečo....napríklad aj úsmev na tvári. A na to je najväčší odborník náš milý kúzelník Talostan a jeho ŠOU! Pre deti mal pripravenú bublinkovú šou, modelovanie z balónov i kúzla a čary, kde mu deti samozrejme výrazne asistovali . Predstavenie sa konalo v  pondelok 2. júna 2015, so začiatkom o 9.30 hodine. Foto vo fotogalérii.

Čítať viac »

máj

 

VÝLET na BIOFARMU Stupava

 

Opäť prišiel koniec školského roka a k nemu neodmysliteľne patril aj školský výlet :-) tento rok sme pre detičky zorganizovali výlet na Biofarmu Stupava dňa 21. mája 2015 (štvrtok), kde sa detičky oboznámili s jednotlivými domácimi úžitkovými zvieratkami, mohli ich kŕmiť, hladkať... Povozili sa na originálnom drevenom rebriniaku ťahanom koňmi, nadesiatovali sa v prírode, pohrali na tamojšom detskom ihrisku. 
Napriek zamračenému počasiu sa nám výlet veľmi vydaril a všetkým sa veľmi páčilo :-) Viď. foto.

Čítať viac »

máj

 

Besiadka ku dňu Matiek 

 

Pre všetky mamičky, babičky ale aj oteckov bola na 12. mája 2015 pripravená besiedka k  sviatku dňu Matiek. Detičky si pre mamičky pripravili krásny program aj milé malé darčeky. Nejednej mamičke sa v oku zaleskla slza dojatia...také boli deti podarené.

Čítať viac »

máj

 

POLÍCIA V AKCII

 

Na 7. mája 2015 bola naplánovaná návšteva futbalového štadióna ŠKP Dúbravka, kde deti videli "ukážky policajnej činnosti" Oboznámili sa s činnosťami jednotlivých policajných zložiek a uvideli policajtov a ich pomocníkov priamo v akcii. Počasie nám prialo a akcia sa deťom veľmi páčila.

Čítať viac »

máj              !!! KONCERT ZRUŠENÝ !!!

 

Výchovný koncert "SPOZNAJ HUDBU"

 

Na 20. mája 2015 je pre deti z III. a IV. triedy pripravený výchovný koncert na ZŠ Batkova, kde sa deti oboznámia s jednotlivými hudobnými nástrojmi, vypočujú si rôzne hudobné žánre a vyskúšajú si ako "chutí hudba". Odchod na výchovný koncert z budovy MŠ je naplánovaný na 9.40 hodinu. 

 

Čítať viac »

apríl

 

ŽABÍ  PRINC 

 

Pre deti z našej materskej školy bolo na 24. apríla 2015  pripravené divadielko "Žabí princ" ktoré nám prišli zahrať ujovia a tety z divadielka na Hojdačke. Začiatok predstavenia bol o 10.30 hodinu. Veľmi sa nám páčilo!

Čítať viac »

marec

 

"HUGO a jeho sladkosti"

Pre detičky z našej škôlky bolo na 11. marca 2015 o 10.25 pripravené divadelné bábkové predstavenie o Hugovi a sladkostiach. Bolo to interaktívne predstavenie, kde sa deti oboznámili so zdravým stravovaním, s potrebou jesť vitamíny a prečo sú sladkosti škodlivé... Deti sa s veľkou radosťou zapájali do predstavenia a pomáhali Hugovi "polepšiť sa" .

Čítať viac »
Syndikovať obsah