MŠ Galbavého -     Všetko čo naozaj potrebujem v živote vedieť, som sa naučil v materskej škole. R. Fulghum.

Kronika akcií - 2018/2019

apríl

 

Veľkonočné tvorivé dielničky

 

17. apríla 2019 sa naša škôlka zmenila na miesto, kde sa maľovalo, tvorilo, súťažilo, plietli sa korbáče, maľovali a zdobili vajíčka...a veľa veľa zaujímavých aktivít. Deti tancovali folklórne tance, hrali rôzne hry, súťažili....zabávali sa. Domov sme odchádzali s dobrým pocitom a predstavou prežitia krásnych Veľkonočných sviatkov.

Čítať viac »
DOD

apríl

 

Návšteva predškolákov v škole

 

Dňa 10.apríla 2019 boli predškoláci z našej škôlky navštíviť svojich kamarátov školákov na ZŠ Sokolíkova, vyskúšali si aké je to sedieť v naozajstnej školskej lavici, pracovať pri tabuli i hlásiť sa.... A za toto všetko boli odmenení ako naozajstní školáci...jednotkou i diplomom a pozvánkou na zápis prvákov, ktorý ich čaká onedlho... :-)

Čítať viac »

marec

 

ĽADOVÉ KRÁĽOVSTVO

Dňa 14. marca 2019 boli deti z 2. 3. a 4. triedy na návšteve v Dome kultúry Dúbravka, kde si pozreli krásny muzikál Ľadové kráľovstvo. Predstavenie bolo plné nádherných piesní z rozprávky Frozen, deti si zaspievali spolu s princeznou Annou, Elzou i kamarátom snehuliakom Olafom. Odniesli si z vystúpenia kopu nádherných zážitkov. 

Čítať viac »

marec

 

FAŠIANGOVÝ KARNEVAL SO Šašom Marošom

 

Opäť je tu čas Fašiangov a zábavy a k tomu u nás už neodmysliteľne patrí i náš obľúbený karneval so šašom Marošom a jeho kamarátkou DJkou Elkou, ktorí nás navštívili 12. marca 2019 od 10.00 hodiny... Zábava bola viac ako skvelá a krásny deň sme ukončili vynikajúcimi šiškami s ovocným džemom :o)

Čítať viac »

február

 

AKO SI OPICA ZÁZRAK UŠILA

 

K téme Povolania nám ďalšiu rozprávočku pre deti o kráľovstve krajčírskom prišla zahrať 14. 2. 2019 teta Katka. Deti sa oboznámili s rôznymi povolaniami, ktoré prichádzali za pyšnou opičkou do kráľovstva...

Čítať viac »

február

 

UKÁŽKA  PRÁCE HASIČOV V MŠ

 

11. februára 2019 k nám do škôlky prišli Dúbravskí hasiči, aby oboznámili naše deti so svojou dôležitou prácou ... záchranou ľudských životov i majetku. Predviedli nám hasenie, oblečenie hasiča, ochranné pomôcky a všetko dôležité a potrebné k ich práci.

Čítať viac »

január

 

Zimný príbeh zajka Fajka

 

Pre detičky z našej škôlky nám krásne divadielko o zvieratkách v zime prišla zahrať 27. januára 2019 teta z divadielka na Hojdačke...predstavenie sa začalo o 10.15. Deti sa zoznámili s lesnými zvieratkami a pomohli zajkovi nájsť svoj kožúšok.

Čítať viac »

december

 

VIANOČNÉ BESIEDKY

 

Dňa 12.12. 2018 sa v našej škôlke konali Vianočné besiedky pre maminky, ocinkov, babičky i deduškov... Besiedky boli krásne, detičky šikovné, pár foto vo fotogalérii...

 

Čítať viac »

november

 

"Daruj krv, zachrániš život "

 

Opäť po roku sa naši predškoláci 21.11.2018 spolu s pani učiteľkami v rámci témy Zdravie zúčastnili exkurzie v Národnej transfúznej stanici, kde si pozreli celý proces odberu a darovania krvi. Nakreslili sme tetám doktorkám aj krásny obrázok s krvným obehom. Exkurzia bola veľmi poučná, deti si odniesli veľmi pozitívne zážitky.

Čítať viac »

november

 

O čarovnom srdiečku heart

 

Dňa 15.11.2018 o 10.00 hodine prišli zahrať divadelníci predstavenie našim deťom o láske ku kamarátom. Divadielko bolo krásne a veľmi poučné.

 

 

Čítať viac »
Syndikovať obsah