1. Trieda – Veľká noc

1. Veľká noc očami detí. Porozprávajte sa spolu o význame týchto dní, aké máme zvyklosti, tradície. Skúste si spolu prerozprávať prostredníctvom príbehu, čo je typické pre Velkú noc, aké symboly ju sprevádzajú. Môžete si pomôcť nachystanými obrázkami alebo vyhladať Vaše fotky z Veľkej noci a prerozprávať Vaše spomienky, určite to bude pre deti zábavnejšie 🙂

2. K týmto dňom patria aj rôzne vinšovačky. Chlapci sa ich učia kôli tomu, aby mali čo zarecitovať, keď chodia vyšibať alebo poliať dievčatá. V niektorých dedinách platia zvyky, že im to dievčatá oplatia rovnakým spôsobom a privítajú ich taktiež riekankou. Tiež si takto môžete spríjemniť veľkonočné ráno a pred raňajkami Vám drobci čosi zavinšujú.
Napríklad aj túto básničku, ktorú im niekoľkokráť prečítajte. Skúšajte najprv niekoľkokrát spoločne recitovať a týmto spôsobom to určite čoskoro zvládnu aj sami.

 

Kraslice

 

Vezmem do rúk farbičky,
rozcvičím si ručičky.
Nakreslím len vajce tak,
dokáže to každý však?

 

 

Potom spravím čáry máry,
pekne sa mi to dnes darí.
Kvačky, čiarky, ba i pruhy,
ornamentov štyri druhy.

3. Na potrápenie hlavičiek detí, máte v prílohách aj matematické predstavy. Môžete si vytlačiť buď puzzle Veľkonočného zajačika, ktoré si dieťa môže najprv aj vyfarbiť alebo po vytlačení listov s číslami si môže skúšať postupnosť alebo priraďovanie čísiel k znakom.

4. Ku kreatívnej spoločnej zábave si vyrobte a vyzdobte veľkonočné vajíčka. Môžu byť vyfúknuté, aj papierové. Je to veľmi jednoduché. Použite čo momentálne nájdete doma a vyjde Vám krásna výzdoba na prichádzajúce sviatky. Inšpiráciu nájdete aj v prílohe.
Budeme sa tešiť na fotky Vás a Vašich prác 🙂


Práce detí, ktoré ste nám poslali