Články z internetu

10 tipov na dobré raňajky pre deti (Rodinka.sk)

Čo by deti MALI raňajkovať? Mali by to byť poctivé, kvalitné potraviny. Málo rýchlych cukrov, viac bielkovín a vlákniny.

12 lepších viet než „NEREV“ (Babetko.sk)

Ako rodičia ste sa isto často stretli so situáciami, ktoré boli nabité emóciami. A nielen pozitívnymi.

Nabúra vás divá sviňa. Kto zaplatí škodu? (Auto.Rodinka.sk)

Vbehla vám pod kolesá počas jazdy autom zver a spôsobila škodu na vozidle či úraz posádke? Alebo ste si našli prehryzené káble?

Ako vybrať odrážadlo pre vašu ratolesť? (Rodinka.sk)

Ide o prvú vec, ktorú deti dokážu ovládať samé a vylepšujú si tak svoju schopnosť udržania stability, ktorú budú neskôr pri účení sa na bicykel potrebovať.

S deťmi vôbec nie je problém, problém sú rodičia (Babetko.sk)

Som učiteľka v materskej škole už 26 rokov, mam vysokú školu, Mgr. a 1. atestačnú skušku. A môžem vám povedať, že takých debilných rodičov, ako sú v dnešnej dobe, som este nezažila.

Dojčenie predčasne narodených detí (Detskechoroby.sk)

Keď sa dieťatko narodí pred plánovaným termínom pôrodu, zväčša sú s tým spojené komplikácie. Dieťa môže byť umiestnené v inkubátore a odlúčené od maminy.

XC40. Malé SUVko od VOLVA (Auto.Rodinka.sk)

Volvo Cars ďalej rozširuje svoju ponuku vozidiel typu SUV. V septembri uviedol v Miláne na trh nový model XC40, malé prémiové SUV….

Ako prežiť s mužom pri pôrode (Tehotenstvo.sk)

Pravidlo číslo jeden: nikdy nenúťte svojho muža, aby to celé s vami absolvoval, jedine tak to „prežijete“ vo vzájomnej pohode a s nadhľadom.

Pôrodné who is who – kto bude pri vašom pôrode a akú má úlohu? (Tehotenstvo.sk)

Nemôžem vám povedať, koho budete mať pri pôrode, ale určite vám viem povedať, že ak je tam aspoň jedna známa osoba, ktorej dôverujete, a ktorá vás povzbudzuje, je jasné, že váš pôrod dopadne lepšie a

20 viet, ktoré by sme nemali hovoriť svojim deťom (Rodinka.sk)

Nikdy z teba nič nebude. Si taký istý ako tvoj otec / tvoja matka. Prečo nemôžeš byť ako tvoj mladší brat?

20 najdôležitejších vecí vo výchove detí, ktoré nikdy nebudem ľutovať (Babetko.sk)

Spisovateľka a mama Rachel Marie Martin v dvadsiatich bodoch napísala, čo je podľa nej najdôležitejšie vo výchove. Ktoré veci nikdy neoľutuje, že robí, pokiaľ ide o jej deti?

Perinky, zavinovačky, šatky. Treba? (Babetko.sk)

Niektoré detičky po narodení potrebujú pevné zavinutie, pomáha to ich upokojeniu a lepšiemu spánku. Do čoho zavinovať? Používa sa ešte klasická perinka ako od starej matere? Je to zavinovanie naozaj t

Kurz pre ženu: Prečo chváliť muža (3) (Rodinka.sk)

Muži uprednostňujú komunikáciu, kde sa aspoň čiastočne hovorí o tom, akí sú šikovní. Muž je nastavený na výkon. Muž dokonca aj sex hodnotí z pozície výkonu. Podpora sebavedomia muža je vaším lepid

Umenie porozumieť bábätku (Babetko.sk)

Zrkadlenie. Je to niečo, čo akosi prirodzene robí každý, kto má vo svojej blízkosti bábätko. Pozorne sa díva na jeho tváričku a zopakuje takmer všetko, čo bábätko spraví.

Keď si učiteľ a žiak nesadnú (Rodinka.sk)

Ak má rodič podozrenie, že nejaký učiteľ si na jeho dieťa zasadol, treba situáciu zhodnotiť a začať riešiť.