Slniečko sa zobudilo

Ahojte kamaráti! Áno správne, prichádza jar. Začnú pučať stromy, aby sa o pár týždňov na ich holých halúzkach zazelenali prvé lístočky. Slniečko už nebude zubaté a bude sa na nás usmievať čím ďalej, tým viac. A nie len na nás! Na štebotavé vtáčiky, zobúdzajúce sa medvede i na preberajúci sa hmyz. Víla zvaná Jar budí prvé jarné kvietky – snežienky. A po nich ďalšie: fialky, púpavy… počkať! Poznáte vy vlastne kvietky? A viete ako rastú? A čo potrebujú k rastu?

Tak teda pekne po poriadku…

a) Poznáš tieto rastlinky a kvietky? Ktorý z nich rastie na jar ako prvý? Pozorne si prezri ich tvar, farbu… budeš to ešte potrebovať 🙂


Konvalinka

Nepomýľ si ma so snežienkou! Na rozdiel od snežienky mám na stonke viac bielych kvietkov. Ale pozor! Som jedovatá.


Hyacint

Sedmokráska

Medvedí cesnak

Som veľmi zdravý a chutný na chlebík, pizzu.. 🙂


b) Spájaj čiarami kvietky s ich tieňmi. Tie, ktoré už poznáš aj pomenuj. Ak už poznáš aj ich farby, môžeš si ich vyfarbiť.