Haló pánko Karneval

1.

Milí moji kamaráti! Pozdravujem vás a pozývam vás do rozprávky 🙂

Určite každý z vás zatúžil byť niekedy Annou alebo Elsou, Snehulienkou, Mimoňom, alebo si chcel vyskúšať život Olafa, vedieť plávať ako Nemo, alebo máte skôr radi postavičky Pat a Mat?

Je čas fašiangov, teda karnevalu. Ak by sme boli všetci v škôlke, určite by sme si tento čas spolu naplno užili! Žiaľ, momentálne to nejde. Nebuďte však smutní. Niečo spolu vymyslíme! 🙂


a) Možno máte doma kostým svojej obľúbenej rozprávkovej postavičky. A ak nie, nie je problém sa zamaskovať a aspoň nachvíľku vojsť do nášho “Rozprávkova”.

Posielam vám zopár návrhov ako na to:


b) Ak by si chcel byť napríklad čertom, postačí ti obliecť sa do červeno-čierneho oblečenia a vytvoriť si chvost z čiernej silónovej pančušky, ktorú vyplníš napríklad novinovým papierom alebo ponožkami. Rohy môžeš vyrobiť z roliek od toaletného papiera, obalených do červeného farebného papiera. Takto vyrobené rohy pripevníme drôtikmi o čiapku, alebo ich navlečieme na drôt na spôsob čelenky.


c) Alebo chceš radšej strašiť? Tak na to potrebuješ len starú plachtu alebo deku, ktorú si dotvoríš podľa vlastnej fantázie.