Čarovný advent v škôlke

Každý deň budú vraj Vianoce, ticho šepkajú ľudia po vonku,
už sa nám pozlátko ligoce, čo však ukrýva iba kamienok, či sladkú salónku…


..tóny tejto piesne, ale i mnoho ďalších znelo našou školou počas adventného popoludnia, kde si deti spolu s rodičmi pod vedením pani učiteliek mohli vyrobiť Vianočné priania či ozdoby podľa svojej fantázie. Zdobili sa medovníčky, tvorili ikebany a ako hovoria slová piesne, ligotalo sa úplne všetko. I očká detí, keď ich rodičia mohli vstúpiť s nimi do tried a užiť si spoločne strávený tak vzácny čas. Pani kuchárky pod vedením pani vedúcej školskej jedálne pripravili pestré a chutné občerstvenie v podobe jednohubiek rôznych druhov pomazánok, mastného chlebíka s cibuľou, či detského punču s ovocím. A čo bolo čerešničkou na torte? No predsa Vianočný darček pre každého nášho škôlkara pod vyzdobeným stromčekom! Niet preto divu, že sa v hlávke nejedného dieťaťa zrodila myšlienka „Keby boli Vianoce každý deň!“.. tak ako zneli slová piesne v našej vyzdobenej škôlke v jedno krásne a čarovné popoludnie 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *