Daruj krv – zachráň život

Štvrtý ročník projektu „Daruj krv – zachráň život“ realizovaný každoročne zážitkovou formou v Národnej transfúznej stanici Slovenskej republiky (NTSSR) bol opäť skutočným zážitkom. Milá pani primárka s usmiatym personálom napriek biely plášťom strach u našich detí nevyvolala. Práve naopak. Deti viedli s pani primárkou a ostatnými zamestnancami rozhovory spojené s názornými ukážkami pomôcok, ktoré používajú pri výkone svojej práce, deti sa dozvedeli, že aj krvička má svoje meno, zoznámili sa s mojou dlhoročnou kamarátkou Krvinkou a mali možnosť prihliadať i pri samotnom odbere krvi pani učiteľky Janky. Silno jej držali palce a dozvedeli sa okrem iného, že strach z ihly je úplne zbytočný. Dnes bol ten deň, kedy sme spoločne zachránili pol litrom darovanej krvi až tri ľudské životy. Projekt „Daruj krv – zachráň život“ skutočne význam má.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *